14-годишни вкараха 48 точки за една част

(сн. balkan-basket.com)
25-02-2021 11:08 | BGbasket.com

Интересен резултат се получи в мач от западната Елитна група при момчетата U14 през уикенда в Ботевград. В него БУБА Баскетбол надви Балкан със 113:107, а „зелените“ отбелязаха впечатляващите за тази възраст 48 точки само за една част.

Любопитен бе и развоят на срещата. Столичният тим започна много силно мача и още след десет минути игра водеше с 33:13. Гостите продължиха да увеличават аванса си и на почивката той достигна внушителните 45 точки.

Именно заради голямата разлика обаче, няколко от момчетата на БУБА бяха извадени от игра, тъй като по-късно трябваше да играят при 16-годишните, а мачът при U14 се смяташе за решен.

Балкан обаче започна да топи разликата през второто полувреме и бе близо до драматичен обрат, но в крайна сметка загуби с 6 точки.

Тагове: момчета U14