Отличен Везенков и Олимпиакос наваксаха 25 точки срещу ЦСКА, но изпуснаха победата

(сн: euroleague.net)
25-02-2021 23:09 | BGbasket.com

Олимпиакос загуби драматично със 74:75 от ЦСКА Москва в класическо дерби в Евролигата.

Александър Везенков изигра пореден страхотен мач за гърците, като се отчете с 14 точки и 7 борби в 33 минути, като игра най-дълго за Олимпиакос. В голяма част от мача българинът имаше задача да пази и звездата на гостите Майк Джеймс.

Василис Спанулис няма да запомни с добро своя мач 350 в Евролигата.

ЦСКА направи страхотна първа част и след серия от 10-0 поведе с 24:9 малко преди края ѝ.

Малко се промени във втория период, като руският състав вдигна разликата до 18 точки, за 44:26 до почивката. Трябваше авансът на ЦСКА да стигне цели 25 точки, преди Олимпиакос да надигне най-после да надигне глава.

Домакините видяха, че имат своя шанс след серия от 9-0, а преди финалния период вече бяха назад само с 10. Серия от 15-0 върна Олимпиакос тотално в мача, с фантастични изяви на Везенков и Шакил МакКисик.

След като изоставаше цял мач, гръцкият тим изравни и три пъти поведе с една точка в последните две минути.

Мачът обаче се оказа решен от фаул на Василис Спанулис срещу Майк Джеймс, в последната атака за гостите. При това - от тройката. Джеймс реализира два наказателни удара, за да обърне резултата, а финалният шут на Йоргос Приндезис за победата не бе точен.

Майк Джеймс бе и най-полезен за победата с 15 точки, 4 борби и 6 асистенции.