Хебър не допусна изненада срещу Микс

(сн: BGbasket.com)
03-03-2021 21:57 | BGbasket.com

Хебър записа 17-а победа от началото на сезона в западния регион на ББЛ А група. В столичната зала „Триадица“ тази вечер тимът надви Микс с 97:83, след като допусна двуцифрен пасив в началните минути, но след това бързо стигна до пълен обрат и не изпусна водачеството си до края. Двубоят започна с химна на България по случай днешния национален празник.

След тази среща тимът от Пазарджик е с баланс 17-2 и продължава да е сред лидерите в региона, докато отборът от София е в долната половина на таблицата с 5 победи и 13 загуби.

Хебър имаше леко предимство в началото, но след това съперникът му отвърна със серия от 18:1 и се откъсна с 12 точки разлика. Вторият период започна при 26:20 за Микс, но само за две минути отборът от Пазарджик стигна до пълен обрат и на почивката вече бе напред с 49:45.

Второто полувреме стартира с 9 безответни точки за Хебър, който за първи път направи аванса си двуцифрен. Разликата продължи да расте и преди последната четвърт тимът вече водеше със 78:58. Микс обаче не се отказа и в оставащото време успя да стопи пасива до 9 точки, но не и да стигне до нещо повече в срещата.

Над всички за победителите бе Георги Кендеров с 28 точки, 11 борби и 6 асистенции. Георги Кръстев записа 21 точки и 9 борби, а Веселин Веселинов се отчете с 20 точки, 8 борби и 6 асистенции. В мача не взе участие един от лидерите на тима Юлий Арабаджийски.

За съперника Кирил Райков бе най-резултатен с 27 точки, като овладя и 8 борби. Динко Христов наниза 18 точки, с 10 е Денис Василев.