Берое Стара Загора взе успеха над Славия с безкомпромисно начало

04-03-2021 16:37 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се справи очаквано със Славия с 96:67, като реши почти всичко в мача от първа тройка на женската А група още в първата четвърт.

В началните 10 минути Берое вкара 25 точки и позволи само осем, а до почивката водеше комфортно с 51:31. В третия период разликата стигна до 34 точки, преди Славия да свали малко.

"Белите" все пак и във втория си мач в Стара Загора този сезон се представиха по-добре, отколкото в домакинствата на Берое в София.

Титулярите на Таня Гатева играха точно по 15:33 минути в мача, а най-много на терена бе Петя Бояджиева с 24 минути. Всички 12 състезателки, влезли в игра, реализираха поне 1 кош.

Берое оползотвори 24 грешки на Славия в 30 точки, което повлия на солидната разлика.

Радостина Христова бе най-добра за успеха със 16 точки и 5 борби за 15 минути игра.

14 вкара Сара Буут, по 11 добавиха още три състезателки на Берое. 17 за Славия отбеляза Елена Димова, 16 - Йоланда Косса.

Това бе и последен мач при дамите преди Купата на България на 9 и 10 март.