Берое финишира с победа втората фаза в Балканската лига

07-04-2021 18:05 | BGbasket.com

Берое нанесе първа загуба на класния израелски Галил Гилбоа за целия сезон дотук в Балканската лига. В последен мач от група F на надпреварата старозагорци се наложиха с 90:82.

Галил Гилбоа все пак финишира на първо място в групата, заради голямата победа над старозагорци в Израел.

Берое започна силно мача с отлична защита и позволи само осем точки в първите 10 минути, но също не вкара много - 14.

И двата състава бяха доста по-резултатни във втория период, но Берое задържа аванса си. Той бе 7 точки на почивката и 6 след 30 минути игра.

Въпреки щурма на Галил Гилбоа в последната четвърт, българският състав издържа до края.

Кей Джи Фейгън наниза шест тройки и 39 точки, Кейлъб Бишъп добави 16 и 10 борби, а Брейди Роуз - 14. Берое вкара общо 14 от 32 опита за три точки и това се оказа решаващо.