Академик Пловдив отказа Спартак Плевен след почивката

07-04-2021 17:57 | BGbasket.com

Академик Пловдив взе очакван успех над Спартак Плевен с 94:76.

И за двата отбора това бе трети мач в рамките на седем дни, като те влязоха в него с еднакъв актив - победа и загуба.

Академик отново бе без двама основни баскетболисти - Джахи Карсън и Йере Вучица, но и Спартак бе без Венелин Христов и Горан Остоич в Пловдив, а Цветослав Острев бе в групата, но не игра.

Академик стартира по-добре мача и бързо взе двуцифрен аванс, но след това се отпусна рязко и Спартак веднага се възползва. Серия на гостите от 9-0 стопи изоставането, а в края на четвъртината плевенчани поведоха за първи път в двубоя - 26:25.

Цялата втора четвърт вървеше кош за кош, без някой от двата състава да успее да вземе преднина. И Академик, и Спартак разчитаха много на играта в подкошието и именно оттам дойдоха повечето точки през първото полувреме. Въпреки че доминираше в борбата, тимът на домакините не успяваше да оползотвори това си предимство.

След като престоя доста на пейката срещу Черноморец, Обрад Томич си взе бележка и до почивката вече имаше 16 точки за Академик, а пловдивчани водеха с 46:44.

След паузата момчетата на Йордан Янков направиха силна поредица от 10-0 и отново се озоваха сериозно напред в резултата.

От средата на третата част до края Академик успя да поддържа двуцифрен аванс, а когато го направи 17 точки в средата на последния период, вече всичко изглеждаше ясно.

Спартак нямаше сили за повече обрати и се отказа от финален натиск, което прати разликата до над 20 точки.

Обрад Томич бе най-резултатен с 24 точки, 15 вкара Васил Бачев, а Тони Гуджино демонстрира за пореден път, че е в топ форма с 14 точки и 12 борби.

23 за Спартак реализира Ивко Ивков, Димитър Маринчешки добави 22.