Славия не даде надежда на Шампион 2006 в първия мач за бронза

19-04-2021 17:05 | BGbasket.com

Славия поведе с 1-0 победи в серията за бронзовите медали в А група-жени, след 77:33 срещу Шампион 2006.

При още един успех в сряда, "белите" отново ще триумфират с третото място в първенството. Те не оставиха съмнения в днешната среща и с повече опит решиха нещата в своя полза още след едно полувреме.

Шампион вкара шест точки в първите пет минути от мача, но след това до края на частта стигна до само още един кош, а Славия бързо взе превес.

"Белите" направиха решителна стъпка към успеха във втория период, който спечелиха с 23:7.

Шампион отново остана без кош от игра над шест минути, в които бе реализирал само 1 точка. Там разликата скочи сериозно, а почивката дойде при 40:15.

Въпреки вече голямата дистанция, и двата тима продължиха да играят с основните си състезателки и в третия период, който бе по-равностоен.

В първите моменти от последната част Славия вече водеше с над 30 точки и до края на двубоя, вече и двата тима с останалите баскетболистки от пейката довършиха при разлика от 40.

Валерия Алексиева бе най-резултатна за победата с 16 точки, 12 вкара Мария Светославова, а Виолета Григорова се отчете с 11 точки само за 13 минути игра.

Микаела Дамянова завърши с 10 точки и 11 борби за Шампион.