Берое Стара Загора поведе във финала, има шанс за титла у дома

21-04-2021 19:44 | BGbasket.com

Берое Стара Загора е на крачка от титлата в женската А група. Тимът спечели като домакин третия сблъсък от финалната серия срещу Монтана 2003 с 85:71 и поведе с 2-1 в серията. Така старозагорки ще имат шанс да я затворят у дома в следващия мач в петък. Ако Монтана го спечели и изравни, ще върне серията в пети решителен мач в Монтана.

Отлична серия от 16:6 в края на първата част даде сериозна преднина на домакините, които запазиха инерцията си до почивката и съумяха да я увеличат до цели 21 точки за 49:28. Монтана 2003 обаче не се пречупи и след подновяването на играта започна да топи изоставането си. След 30 минути игра то бе сведено до 11 точки, а на моменти през последния период падна до 8. Със стабилна игра в последните минути обаче Берое отново се откъсна напред и взе категорична победа.

Въпреки че гостите спечелиха борбата под коша, победителките имаха много по-добра успеваемост при стрелбата, както и много повече асистенции. Те бяха по-ефективни в защита с повече отнети топки и блокове, а също така извършиха по-малко грешки.

Виолина Кочева вкара 21 точки за победителките, 19 плюс 5 борби добави Гергана Иванова, 14 вкара Теодора Динева, а 12 – Радостина Христова.

За Монтана Изабела Рамона записа 21 точки и 7 борби, 15 отбеляза Христина Иванова, а 10 – Дебора Филипова.