Академик Пловдив със силен старт на серията с Черноморец

(сн: НБЛ, архив)
22-04-2021 20:47 | BGbasket.com

Академик Пловдив стартира силно плейофите с победа 95:77 срещу Черноморец в Бургас.

Мач №2 от серията е в Пловдив на 25 април.

Академик вече можеше да разчита на Джахи Карсън и Йере Вучица, което доста промени цялата игра на тима от последните седмици.

Мачът бе много интересен от първата минута като играта вървеше много равностойно в началните седем. В последните три от частта обаче Академик избухна със серия от 10-3 и се откъсна напред.

Пловдивчани поддържаха добър аванс и във втората четвъртина, а стрелбата от тройката не вървеше никак за Черноморец. Бургазлии все пак успяваха да стигнат до доста точки от наказателната линия, което трупаше фаулове за играчите от Пловдив.

Почивката дойде при 11 преднина за Академик - 47:36, което обаче допълнително мотивира Черноморец.

Домакините се стегнаха и излязоха преобразени за второто полувреме. Те направиха страхотна серия от 13-0 за 4 минути и обратът бе пълен до 52:51.

С кош в последната секунда на третата четвърт Черноморец дори направи разлика от пет точки - 66:61.

В началото на четвъртия период имаше за кратко и спиране на играта, за да напуснат залата хора извън списъка на двата състава.

След това Академик направи своя серия от 8-0, а след това и 19-2 след три поредни тройки. Черноморец не можеше да вкара кош от игра пет минути, а умората вече много тежеше на основната петица на Васко Евтимов. Четири минути и половина преди края Уендел Люис направи пети фаул, а Академик нанесе решителен удар с две тройки.

При 19 точки разлика Евтимов пусна юношите в игра и остави всичко за следващата среща в Пловдив.

Дианте Болдуин завърши с 24 точки, само една от тях в последната четвърт. Евгени Хаджирусев и Уендел Люис добавиха по 17, Марвин Смит - 8 и 18 борби.

Васил Бачев вкара 21, Обрад Томич - 15 и 12 борби, Тони Гуджино и Джахи Карсън също по 15 и Йере Вучица - 10.