Спортист Своге излезе начело на Запад, Хебър се върна на победния път

(сн. ББЛ)
23-04-2021 23:19 | BGbasket.com

Два от водещите отбори в регион Запад на ББЛ А група не допуснаха изненади и спечелиха своите мачове, които се проведоха тази вечер в зала „Сейнт Джордж“ в София. След тях Спортист Своге оглави временното класиране с 23 победи и 2 загуби, докато след поражението именно от този съперник преди седмица, Хебър се върна на победния път и така изравни Локомотив 2020 на второто място с баланс 22-3.

В първия мач Хебър надви Фаб Файв със 78:65, най-вече заради по-успешната си игра в подкошието. Успехът за отбора обаче не дойде толкова лесно. След няколко размени на водачеството на старта, столичният тим поведе с 20:14 след десет минути игра и имаше предимство до средата на втория период. Тогава обаче съперникът му стигна до пълен обрат, а на почивката бе напред с 41:35. Разликата в полза на тима от Пазарджик стана двуцифрена след паузата, а преди последната част той водеше с 59:47. В оставащото време на няколко пъти Фаб Файв смъкваше изоставането си до 5 точки, но Хебър удържа преднината си до края и спечели.

Георги Бързаков завърши с 22 точки, 7 борби и 8 асистенции за победителите. Георги Кендеров се отчете с 20 точки и 12 борби, Георги Кръстев има 14 точки и 8 борби, с 11 точки е Юлий Арабаджийски.

За съперника дабъл-дабъл от 19 точки и 15 борби има Камен Атанасов, с 11 точки е Александър-Марко Милър, 10 точки има Павел Теофилов.

Спортист Своге пък се наложи над НСА с 91:75 най-вече след силно първо полувреме. В първите минути мачът тръгна кош за кош, но бързо гостите взеха инициативата и след първата четвърт водеха с 22:14. До края на втория период те продължиха да увеличават аванса си и на почивката се откъснаха с 49:25. След паузата играта бе доста равностойна и с висока резултатност и от двата отбора, а преди заключителните десет минути тимът от Своге водеше със 74:48. НСА изигра много силна последна четвърт и заличи голяма част от пасива си, но разликата бе твърде голяма за нещо повече.

Борис Матраков бе в основата на успеха с 39 точки и 10 борби. Дамян Стоянов е с 15 точки и 10 асистенции, Джими Хънт реализира 11 точки, а Иван Тилев е с 10 точки и 10 борби.

Драгомир Енчев бе над всички за съперника с 16 точки и 14 борби, Мартин Петров вкара 15 точки, Мартин Мандалски е с 12 точки и 10 борби, а Хайдар Баракат добави 10 точки.