БУБА триумфира с първа Купа на БФБ насред Ямбол, първи медали и за Берое

14-05-2021 14:11 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол е носителят на Купата на БФБ за 2021-а при юношите U19, след успех над Тунджа в Ямбол с убедителното 101:70.

Берое взе бронза в надпреварата, тази година във формат на осмица, като победи Черно море Тича с 96:82.

Финалната среща бе по-малко оспорваната от двата мача за медали, като БУБА доминираше от началото до края.

Още в първата част столичани нанизаха 35 точки, а до почивката бяха вкарали вече цели 64 и водеха с 24 точки. Разликата набъбна още в третия период, когато вече нямаше вариант за обрат от страна на домакините.

Настоящият шампион при юношите U19 Тунджа бе далеч от показваното до момента лице, като направи цели 20 грешки, вкара едва две тройки и имаше почти тройно по-малко асистенции от БУБА.

Момчетата на Мануел Марков от своя страна нанизаха страхотни 12 тройки и се радваха на отлични проценти, за да вземат първи такъв трофей.

Всеки от състава вкара поне по 1 кош от игра. Лъчезар Тошков бе най-резултатен с 21 точки, Павел Теофилов добави 17 и 10 борби, 17 реализира и Денис Камбуров със 7 борби.

За Ямбол Андон Вачев се отличи с 20 точки, Пламен Илиев вкара 14.

В мача за третото място битката бе много сериозна, но Черно море Тича не успя да зарадва рожденика в състава си Никола Станчев с победа и медал.

Мачът мина през огромни амплитуди през първото полувреме - Берое спечели с 10 първата четвърт, но загуби с 20 втората. С повече опит обаче

старозагорци наложиха волята си през второто полувреме и затвориха успешно двубоя.

Това е и първи медал за Берое в тази възраст при момчетата.

Лидерите на тима не пропуснаха възможността да покажат амбициите си и Дамян Минков записа 33 точки с 9 борби и 4 асистенции за 40 минути. Михаил Комбаков вкара 26 със 7 борби и 7 асистенции.

Берк Мехмед реализира 24 за Черно море, Иван Спиров - 22 и Мартин Йорданов - 19 с 10 борби.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ КУПА БФБ ЗА ЮНОШИ (19)