Левски, Черно море и Дунав спечелиха първите си мачове в група А при момчетата U16

(сн: BGbasket.com)
23-06-2021 20:25 | BGbasket.com

Левски, Черно море Тича и Дунав стартираха с победи участието си в група А на финалния турнир на Държавното първенство за момчета U16. Първите мачове от нея се проведоха днес в зала „Дунав“ в Русе.

Левски надви Делфин с 83:78 в ранния следобед днес, след като навакса двуцифрено изоставане в хода на срещата и отбеляза 12 тройки срещу едва 3 за опонента си. Бургазлии поведоха с 12 точки само за няколко минути игра и след първата четвърт водеха с 24:15. Столичани обаче заличиха пасива си до края на полувремето и на почивката резултатът отново бе равен – 40:40. Ключова се оказа третата четвърт, след която „сините“ натрупаха 15 точки аванс и въпреки че в края Делфин свали само на 5, време за пълен обрат нямаше.

Камен Атанасов бе най-резултатен за победителите с 23 точки (5 тройки). Момчил Кадиев вкара 17 точки, Дамян Николов има 12, с 11 е Даниел Жеков, а Максим Бочев добави 10. За съперника Иво Корестилов реализира 20 точки, Стелиан Карастоянов вкара 19, с 13 е Мирослав Лилов.

Черно море Тича постигна убедителна победа срещу Септември с 94:63. „Моряците“ натрупаха двуцифрена разлика още през първата част и не изпуснаха водачеството си до последно. Предимството им дойде най-вече от играта в подкошието, където те овладяха 61 борби срещу 37 за опонента си. Двата тима обаче допуснаха твърде много грешки – общо 74, от които 43 за столичния тим.

С 19 точки за успеха завърши Симеон Варчев. Мерт Адем се отчете със 17 точки и 8 борби, Никола Петров вкара 16 точки, с 10 и 10 борби е Драгомир Митев. За Септември Николай Деведжиев записа 19 точки и 11 борби, но и 9 грешки, Димитър Топалов добави 17 точки.

В последния мач за деня от групата Дунав се наложи над БУБА Баскетбол с 92:83, след като водеше през цялото време, но до последно съперникът му имаше шанс да обърне развоя на срещата. Двубоят започна с доста висока резултатност, като след първата четвърт домакините водеха с 34:27. Въпреки че отбелязаха само една тройка за полувремето, те играеха доста по-стабилно в подкошието и на почивката бяха напред с 56:44. На няколко пъти столичният тим сваляше разликата само на 5-6 точки след паузата, но преди заключителната четвърт тя отново бе 12 – 76:64. БУБА продължи да търси обрата и в оставащото време, но Дунав удържа преднината си и спечели.

Стоян Ганев бе над всички за победителите с 29 точки и 13 борби.  Дабъл-дабъл записа и Теодор Трифонов – 15 точки и 13 борби, Християн Николов вкара 12 точки, с 10 и 7 борби е Асен Нейков. За гостите Станислав Хинков се отчете с 29 точки, Александър Жилев наниза 15, 12 има Георги Йорданов, а Деян Колев записа 11 точки и 11 борби.