Юношите U18 ще играят за третото място в Левице

(сн. FIBA.basketball)
07-08-2021 20:51 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за юноши U18 ще играе за третото място на Чалънжъра в словашкия град Левице. В първия полуфинал днес отборът на Даниел Клечков и Стойо Чолаков отстъпи на Украйна с 67:84, най-вече след слабата си последна част, като това бе и първата му загуба в надпреварата.

Съперник на България в последния мач от турнира утре ще бъде загубилият другия полуфинал Словакия – Унгария, който е по-късно тази вечер. Победителите ще премерят сили за първото място.

След сравнително равностойни минути нашите взеха инициативата. Те се възползваха от повечето грешки на съперника и поведоха с 9 точки аванс, но отстъпваха при борбите и след първата четвърт преднината им бе само 2 - 25:23. В началото на втория период Украйна стигна до пълен обрат. Играта продължи кош за кош, а на почивката равенството бе възстановено – 43:43.

След паузата стрелбата на българите не вървеше. Украинците отново дръпнаха със 7-8 точки, а преди заключителната четвърт водеха с 60:56. В последната четвърт обаче проблемите в нападение за отбора ни се задълбочиха още повече. Символичните гости направиха серия от 17:2, като близо шест минути „лъвчетата“ не успяваха да се разпишат. Това позволи на Украйна да се откъсне с 20 точки разлика и да спечели убедително.

Георги Герганов бе най-резултатен за България с 19 точки, по 11 имат Виктор Гергов (11 борби) и Иван Спиров (8 борби).

За Украйна Максим Зайцев реализира 16 точки, с 15 е Максим Безима.