Прекрасни момичета U16 извоюваха още една победа в Хелзинки

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: FIBA)

13-08-2021 22:30 | BGbasket.com

България взе много сладък и извоюван заслужено успех над Финландия в Чалънджър турнира в Хелзинки след 64:61.

Нашите водеха почти през цялото време, но домакините не се дадоха лесно и до последно битката бе по целия терен.

Българските момичета започнаха по-добре мача и имаха лека преднина, но финландките ги настигнаха в края на частта - 17:17.

Втората четвърт също бе много равностойна и вървеше кош за кош, но България успя да вземе крехък аванс на почивката при 37:33.

Стрелбата от тройката компенсираше процента от наказателната линия, а нашите имаха и по-малко грешки от противника.

Българските баскетболистки стартираха силно и второто полувреме, но Финландия бързо изравни играта. Така с лек аванс на нашите мачът влезе в последните пет минути, когато домакините успяха за кратко дори да поведат с точка в резултата.

България обаче изигра страхотни минути и след няколко добри защити и преса на цяло игрище, успяха да си върнат преднината и да затворят по най-добрия начин мача.

16 точки за успеха отбеляза Яна Карамфилова, Ивана Бонева добави 12, а Деница Манолова се отличи с дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ U16 - ФИНЛАНДИЯ U16

ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ НА ФИБА ЕВРО ЧАЛЪНДЖЪР 2021, ХЕЛЗИНКИ - МОМИЧЕТА U16