Черно море Тича се справи с Шумен за първа победа в контролите

(сн. bnr.bg)
19-09-2021 20:35 | Мария Маринова

Черно море Тича постигна първа победа в предсезонната подготовка. Баскетболистите на Даниел Клечков се наложиха над новака в елита Шумен като гост със 78:66, главно след по-силна трета четвърт.

Загубата бе трета за отбора на Янко Янков в рамките на 72 часа след двете поражения в Румъния и общо четвърта до момента.

За Шумен не игра Александър Милов, докато участие в мача за гостите не взе Мартин Коцев.

„Моряците“ започнаха по-добре мача, но след десет минути игра домакините имаха минимално предимство при 18:17. Втория период също бе доста равностоен, като на почивката варненският тим обърна за 37:33.

Черно море Тича наложи доминацията си след паузата и преди заключителната четвърт се откъсна с 63:44. Шумен намали част от изоставането си в оставащото време, но 29-те грешки, които направи в мача, също изиграха своята роля.

Капитанът Веселин Георгиев бе най-резултатен за победителите с 14 точки. Новото попълнение Лъчезар Тошков отбеляза 11, с 10 е Мартин Йорданов.

За съперника дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби записа Милош Чойбашич. По 12 точки вкараха Никола Костич (8 борби), Виктор Серафимов и Георги Кендеров (9 борби), а 11 точки добави Евгени Василев.

Тагове: Черно море Тича, Шумен