Монтана 2003 взе реванш от ПАОК

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
20-09-2021 16:15 | BGbasket.com

Монтана 2003 спечели втората си контрола срещу ПАОК, която се проведе днес в Солун. Българският тим надви своя съперник със 72:60, като така взе реванш за драматичната загуба вчера.

Гостите започнаха по-добре мача и след десет минути игра поведоха с 22:16. През втория период резултатността спадна, като на почивката предимството отново бе за Монтана 2003 при 35:30.

След паузата играта продължи да бъде сравнително равностойна, а ПАОК успя да стопи още малко от пасива си и преди заключителната четвърт изоставаше с 46:49. В края обаче българският вицешампион доминираше и спечели убедително.

След тази среща баскетболистките на Мануел Марков се завръщат в България, където ще продължат подготовката си. До момента балансът им в контролите е 2-2.