Левски и Черноморец се хвърлиха здраво в напечена контрола

(сн: BGbasket.com)
20-09-2021 21:00 | BGbasket.com

Левски постигна втора инфарктна победа в контролните срещи след 84:81 срещу Черноморец в София.

В първата си проверка "сините" победиха драматично и Спартак Плевен.

Черноморец бе без едно от чуждестранните си попълнения, но все пак разполагаше със сериозен състав в сравнение със съперника. Левски продължава да е изцяло в българска формация, в очакване на американски попълнения. Целият двубой бе повече от интересен и напрегнат, и изключително равностоен от началото до края, без някой да вземе по-сериозна преднина.

Левски имаше инициативата в първата четвърт, но Черноморец бързо се окопити и благодарение на страхотна стрелба от тройката поддържаше огъня. Първата четвърт приключи при паритет - 24:24, а на почивката малко се бе променило за 43:40.

И в третата част двата състава се бяха се вкопчили здраво, като по нищо не си личеше, че играят приятелски мач. Разликата остана минимална и в последните минути, когато на два пъти инициативата се смени тотално.

Първо Левски направи силна серия, след това обаче Черноморец избухна за пълен обрат и поведе.

В последната минута обаче Чавдар Костов от своя страна поведе своите и резултатът бе изравнен до 81:81.

С под 5 секунди до сирената, Венци Петков се превърна в герой за Левски, с победната тройка в мача за 84:81.

Петков, Костов и Чернокожев вкараха над 2/3 от актива на Левски, и тримата с над 20 в сметката си.

В Черноморец инициативата си поделиха повече баскетболисти, като с двуцифрен актив се записаха Боянов, Желев, Белджер, Троча.