Рилски спортист на финал срещу Балкан в Плевен

25-09-2021 20:48 | BGbasket.com

Баскетболистите на Рилски спортист се класираха за финала на турнира за Купа Плевен 2021 след като се справиха с домакините от Спартак с 96:64 във втория полуфинал. Така утре (неделя) от 18:30 часа съставът от Самоков ще спори с Балкан за трофея в зала „Балканстрой“. По-рано през деня ботевградчани надвиха Берое с 90:72 в първия полуфинал от приятелската надпревара.

От 16:30 часа е мачът за третото място за Купа Плевен между Спартак и Берое.

За Рилски спортист полуфиналната среща пропусна Павлин Иванов, а в игра за плевенчани не се появиха Димитър Маринчешки и Николай Маринов.

Самоковци дръпнаха с 23:17 след първите 10 минути, а воденият от треньора Людмил Хаджисотиров тим продължи да контролира събитията на терена и до почивката, когато авансът за Рилецо бе 47:35. През второто полувреме разликата достигна 34 точки, като преди последната четвърт резултатът бе 77:46.

Най-резултатен за победителите бе Трей Портър, който реализира 22 точки и добави 8 борби, а Джеймс Паджет се отчете със 17 точки и 8 борби. Алекс Симеонов пък завърши с 13 точки и 4 борби.

За Спартак Плевен Симеон Илиев вкара 18 точки и овладя 12 борби, а Николай Стоянов вкара 16 точки.