Хебър спечели квалификационния турнир в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
25-09-2021 20:06 | BGbasket.com

Хебър спечели квалификационния турнир в регион Запад на ББЛ А група. В директния мач за първото място тимът надви Миньор 2015 с 82:78 тази вечер в столичната зала „Триадица“.

Двубоят на практика бе без значение за двата тима, които вече се бяха класирали за ББЛ А група, след като по-рано записаха победи срещу НСА. Отборът от спортната академия остана на последното третата позиция в крайното класиране и при желание ще може да продължи в ББЛ Б група.

Мачът тази вечер бе много оспорван и с чести смени на водачеството. Тимът от Перник дръпна с двуцифрена разлика още през първата част, но след десет минути игра водеше едва с 25:22. Баскетболистите на Веселин Веселинов стигнаха до пълен обрат през втория период, а на почивката равенството бе възстановено при 45:45.

Играта продължи кош за кош, а преди последната част Хебър имаше минимално предимство при 62:61. В оставащото време символичните домакини отново поведоха с двуцифрен аванс и удържаха преднината си до последно.

Атанас Ангелов бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Герасим Николов реализира 18, с дабъл-дабъл от 12 точки и 13 борби е Станислав Славейков.

За Миньор 2015 Георги Бързаков бе над всички с 25 точки. Кристиян Ставрев има 16 точки и 9 борби, с 10 точки е Драгомир Енчев.