Балкан взе реванш от Черноморец

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: Николай Христов)

02-10-2021 18:45 | BGbasket.com

Балкан победи Черноморец със 76:72 в контролна среща, втора поред между двата тима в Ботевград.

За ботевградчани отново отсъстваха някои основни фигури, а Черноморец бе без контузилият се вчера Константин Коев.

Мачът бе много оспорван и днес, а Черноморец води през почти половин час от него, докато Балкан спечели при едва 9 минути напред в резултата.

Гостите имаха аванс от 7 точки на почивката, но още в началото на второто полувреме Балкан направи пълен обрат.

В края на третата част и началото на четвъртата нещата бяха напълно изравнени, преди в последните минути Балкан да измъкне успеха.

Дерик Маркс записа 18 точки, 10 борби и 8 асистенции за успеха, по 16 вкараха Николай Грозев и Трейвън Тибодо.

Евгени Хаджирусев отбеляза 15 за Черноморец, 14 вкара Тихомир Желев, по 12 - Кортни Белджър и Ивайло Тонев и 11 с 10 борби - Уендел Люис.