Младоците на Балкан -2 шокираха Хебър, първа победа за Политехника

(сн. ББЛ)
14-10-2021 23:38 | BGbasket.com

Балкан -2 и Политехника записаха победи в днешните мачове от регион Запад на ББЛ А група. Срещите се проведоха в столичната зала „Триадица“.

В първия двубой съставеният от юноши тим на Балкан -2 поднесе изненадата, след като се наложи над опитния отбор на Хебър, в чийто състав личат имената на много бивши играчи от НБЛ, със 107:98.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Баскетболистите на Веселин Веселинов започнаха много силно мача и поведоха с 26:15 след десет минути игра, но водени от Александър Гавалюгов и Михаил Гавазов, „зелените“ стигнаха до пълен обрат и на почивката се оттеглиха при 49:46 в своя полза. Балканци поддържаха аванс от няколко точки след паузата, но преди заключителната четвърт Хебър обърна за 73:71. Много бързо обаче ботевградчани отново си върнаха водачеството, като дори натрупаха и двуцифрен аванс и успяха да задържат преднината си до последно. Те отбелязаха 14 тройки в мача срещу едва 2 за съперника си, което се оказа ключово и за крайния изход на срещата.

Само ден, след като се завърна от Израел, където бе с мъжкия отбор за мач от Балканската лига, 15-годишният Александър Гавалюгов отбеляза впечатляващите 41 точки, като направи и 8 асистенции. Близо до дабъл-дабъл остана Михаил Гавазов с 29 точки и 9 борби. Силно се включи и Хрисимир Маринов с 21 точки, а 10 добави Павлин Петров.

За Хебър над всички бе Станислав Славейков с 25 точки и 10 борби. Кристиян Георгиев се отчете с 18 точки и 11 борби, Герасим Николов записа 16 точки и 7 асистенции, Денис Петков е с 11 точки и 8 асистенции, докато 10 точки добави Стоян Петков.

Политехника постигна първа победа за сезона, след като в късния мач тази вечер надви Микс с 91:74.

Срещата започна много оспорвано, като до средата на втората част разликата така и не надхвърляше 5-6 точки. След поредица от размени на водачеството обаче, Политехника направи силна серия в края на полувремето и на почивката се оттегли при 42:37. Подемът в играта на тима продължи и след паузата, като авансът му достигна 18 точки, а последната четвърт започна при 64:52 в негова полза. До края разликата продължи да бъде двуцифрена и символичните гости спечелиха убедително.

Бившият национал Стефан Георгиев – Торо завърши с 18 точки и 9 борби за победителите. Найден Найденов вкара 17 точки, Боби Петров записа 16 и 8 борби, Никола-Александър Жеков е с 12 точки, а по 10 добавиха Лъчезар Везирски (7 борби, 10 асистенции) и Даниел Лозанов.

За Микс Милен Костов бе най-резултатен с 15 точки, 14 има Евгени Иванов, с 10 е Любомир Недков.