Безкомпромисни Везенков и Олимпиакос в Евролигата

(сн: euroleague.net)
15-10-2021 22:59 | BGbasket.com

Александър Везенков и Олимпиакос взеха победа №3 за сезона в Евролигата след 83:68 срещу Жалгирис.

На свой терен гръцкият гранд стартира слабо, загуби с двуцифрен пасив първата четвърт, но след това изигра две страхотни части за пълен обрат.

Жалгирис още водеше на почивката, но само с три точки, а в третата четвърт Олимпиакос реши доста от нещата.

Александър Везенков записа пореден мач с двуцифрен точков актив - 12 точки, като взе и 6 борби. Българинът стори това само за 15 минути на паркета, като получи почивка в доста моменти от Йоргос Бардзокас.

Никой от баскетболистите на Олимпиакос не игра повече от 25 минути, след изтощителното гостуване на Барселона само преди два дни.

Процентът от тройката за Олимпиакос бе невероятните 50% - 14/28, което направи и голямата разлика.

В следващия кръг Олимпиакос гостува на ЦСКА в Москва.