Черно море Тича надви драматично Ямбол в първия си домакински мач

16-10-2021 20:22 | BGbasket.com

Черно море Тича победи Ямбол със 78:77 в първото си домакинство за сезон 2021/2022 в НБЛ. „Моряците“ бяха напред през по-голямата част от мача, но драмата се запази до края, когато все пак нервите им издържаха. До момента те са с победа и загуба, а ямболии са с две поражения. В следващия кръг Черно море гостува на Спартак Плевен, а Ямбол ще бъде домакин на Рилски спортист.

Равностойната първа част премина през няколко обрата, преди домакините за запазят малка преднина за по-дълго време и да я затворят при 21:17. Въпреки че в няколко момента варненци поведоха със 7-8 точки, съперникът остана плътно зад тях и на почивката изоставаше само с четири точки.

Темпото с минимален превес за Черно море се запази и през цялата трета десетка, а въпреки новите опити на тима да натрупа малко по-сериозна преднина, Ямбол дишаше във врата му до края. Три минути преди края „моряците“ водеха със 76:74, а след размяна на наказателни удари първо ямболии се приближиха само на точка, след което Веселин Георгиев беше точен два пъти. Последният кош в мача бе за гостите, но те така и не успяха да стигнат до обрат.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, а победителите имаха малко предимство в стрелбата от игра и направиха повече асистенции.

Капитанът Веселин Георгиев записа 21 точки и 6 борби за победителите, с 18 точки, 12 борби и 6 асистенции приключи Лъчезар Тошков, а 14 вкара Иван Спиров.

За Ямбол Джеремая Пейдж записа 21 точки и 5 борби, а Кортни Аликзандър добави 18 точки и 14 борби.