Монтана 2003 срази пореден съперник в Адриатическата лига

20-10-2021 19:55 | BGbasket.com

Монтана 2003 продължава с убедителното си представяне от началото на сезона в Адриатическата лига. Тимът постигна пета поредна победа в група B на турнира, след като на свой терен тази вечер победи силния словенски Цинкарна Целе със 77:74.

След поредица от размени на водачеството на старта на мача, българският тим взе леко предимство и след десет минути игра водеше с 22:18. Подемът в играта на Монтана 2003 продължи, като тимът поведе и с двуцифрена разлика през втория период, но в края на полувремето гостите намалиха за 34:38.

Въпреки че отстъпваше в подкошието, Цинкарна Целе се възползва от пропуските на съперника от далечно разстояние и след паузата стигна до пълен обрат. Домакините все пак успяха да си върнат водачеството и преди заключителната четвърт имаха минимално предимство при 56:55. През последната част имаше нова серия от обрати, но баскетболистките на Мануел Марков показаха по-здрави нерви и измъкнаха успеха в края.

По 18 точки за победителите записаха Марая Кинг (18 борби) и Димана Макариева (14 борби). Христина Иванова отбеляза 16 точки, по 10 имат Санта Окоцките-Балткоиене (8 борби) и Виктория Стойчева.

За съперника над всички с 25 точки бе Катрина Парди, с 14 е Лея Дебеляк. Бившата баскетболистка на Монтана 2003 Изабела Рамона се отчете със 7 точки.