Павел Маринов се завърна в игра, победи за Лилов и Иванов

(сн. facebook.com/bcathletic)
24-10-2021 11:45 | BGbasket.com

Павел Маринов се завърна в игра, след като близо месец се възстановяваше от контузия в коляното. Той направи официален дебют за Атлетик в румънското първенство, но тимът му претърпя драматична загуба при гостуването си на Питещ със 76:77.

Маринов се включи от пейката, като за близо 27 минути записа 10 точки, 6 борби и 1 асистенция.

Останалите българи в Румъния постигнаха победи в мачовете си от този кръг.

Иван Лилов и Тимишоара надвиха като гост Търгу Жиу с 69:64 за третата си поредна победа. Гардът отново бе сред водещите реализатори за отбора си, като завърши срещата с 13 точки, 5 борби и 3 асистенции за почти 32 минути на паркета.

Победната серия на Андрей Иванов и Стяуа също достигна три последователни успеха, като този път тимът се наложи като гост над Миеркуря Чук с 89:86. Националът влезе като резерва  в мача и за 22 игрови минути записа 4 точки и 5 борби.

Тагове: Иван Лилов, Тимишоара, Андрей Иванов, Стяуа, Павел Маринов