ИУ продължава без грешка в ББЛ А група, първа победа за Шабла

(сн. ББЛ)
24-10-2021 16:03 | BGbasket.com

Отборът на Икономическия университет продължава без загуба от началото на сезона в ББЛ А група. Тимът постигна трета поредна победа, след като на свой терен днес се наложи над Шоутайм с 89:79.

Цялото първо полувреме бе изключително оспорвано и с многократни размени на водачеството. Разликата така и не надхвърли 5 точки, а на почивката ИУ водеше с 43:39. След паузата обаче баскетболистите на Кирил Петров взеха инициативата и започнаха да трупат аванс, като преди заключителната четвърт се откъснаха с 69:53. В края Шоутайм успя да свали изоставането си до 6 точки, но не и да стигне до пълен обрат.

Николай Маринов бе в основата на успеха за ИУ с 37 точки (6 тройки) и 10 борби. Димитър Илиев вкара 12 точки, по 11 имат Петър Христов и Емил Михалев.

Пламен Илиев вкара 24 точки за Шоутайм. Николай Николов завърши с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби, Красимир Димитров се отчете със 17 точки и 9 борби.

Първа победа за сезона записа Шабла, който в другия мач от региона надви Ънстопабъл с 82:70, оставяйки го без успех до момента.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме и въпреки че баскетболистите на Саша Топчов имаха предимство, на почивката преднината им бе едва точка при 33:32. Шабла обаче отново започна да трупа разлика през второто полувреме и преди последната част дръпна с 64:50. До края играта бе сравнително равностойна, като символичните гости нямаха проблем да задържат преднината си и да спечелят.

Ивайло Тодоров завърши със 17 точки и 9 борби за победителите. Александър Топчов вкара 16 точки, 15 точки има Симеон Савов, с 13 и 7 борби е Константин Колев.

За Ънстопабъл Петър Демирев бе най-резултатен с 23 точки. Кирил Кънев се отчете с 16 точки и 7 борби, Константин Тодоров отбеляза 12, а с 10 точки, 10 борби, но и 9 грешки е Иван Иванов.