Своге спечели дербито с Хебър, първа победа и за Локо София

(сн. ББЛ)
25-10-2021 23:42 | BGbasket.com

Спортист Своге спечели дербито на кръга в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в София, тимът надви друг от фаворитите Хебър със 79:75 и записа първата си победа от началото на сезона.

Баскетболистите на Емил Горанов се откъснаха с 11 точки още през първата четвърт, но в края й съперникът им обърна за 23:20. Двата тима постоянно си разменяха водачеството през втория период и на почивката равенството бе възстановено – 40:40. След сравнително равностойно начало на второто полувреме, Спортист взе леко предимство и преди заключителната четвърт поведе с 64:55. В оставащото време Хебър успя да се доближи само на 2 точки, но не и да стигне до пълен обрат.

Дамян Стоянов бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Борис Матраков записа дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби, а по 10 точки добавиха Иван Ценов и Васил Голов.

За тима от Пазарджик Веселин Веселинов се отчете с 18 точки и 7 борби. Боян Тенев вкара 16 точки, с 13 е Атанас Ангелов, 10 има Герасим Николов.

Може да бъде изображение с 3 души, изправени хора, спортуващи и на закрито

След трите поредни загуби на старта на шампионата, Локомотив София записа първата си победа за сезона. В едно от столичните дербита тимът се наложи над Славия с 95:88след продължение, оставяйки го без успех до момента.

Баскетболистите в тъмни екипи поведоха с двуцифрена разлика само след няколко минути игра, но след първата част резултатът отново бе равен – 23:23. През втория период съперникът им взе леко предимство и на почивката поведе с 43:39. Славия на свой ред дръпна с 10 точки след паузата, но много бързо Локомотив стигна до нов обрат и последната четвърт започна при 65:58 в негова полза. Тимът поддържаше аванса си и през заключителната част, но минута преди края Александър Ангелов изравни за 80:80. До края нито един отбор не успя да се разпише и мачът отиде в продължение, където Локомотив все пак успя да измъкне успеха.

Борис Войков завърши с 34 точки (6 тройки) и 9 борби за победителите. Драгомир Павлов се отчете с 23 точки и 7 борби, дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби направи Радослав Колев, а 12 точки и 7 асистенции има Стефан Янев.

За Славия Александър Ангелов бе над всички с 31 точки. Самуел Франсис реализира 25, 17 добави Слав Георгиев.