Академик обърна македонци за нова победа в Балканската лига

27-10-2021 21:49 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа четвърта поредна победа за сезона в Балканската лига и продължава да оглавява група B на турнира без нито една загуба. В среща, изиграна тази вечер в Скопие, българският тим постигна обрат срещу местния ТФТ с 83:75 след куп обрати в нея.

Двубоят започна доста оспорвано. Гостите имаха предимство в подкошието през първата четвърт, но допускаха много пропуски именно в тази зона и след десет минути игра преднината им бе почти минимална – 17:15. Резултатността продължи да бъде сравнително ниска и през втория период, а след нова поредица от обрати, на почивката ТФТ водеше с 31:30.

Академик вкара първия кош след паузата, но домакините отвърнаха със серия от 11:0 и поведоха с двуцифрена разлика за първи път в срещата. Последваха обаче силни минути за баскетболистите на Йордан Янков, които още в края на частта изравниха за 56:56. След нови размени на водачеството в оставащото време, българският тим натрупа аванс от няколко точки в последните минути и не го изпусна до края.

По 19 точки за победителите вкараха Адриян Секулов и Тони Гуджино (9 борби), Васил Бачев добави 14 точки.

За ТФТ Ландриъс Хортън бе най-резултатен с 13 точки, 11 отбеляза Иван Сапунджиев.