Олимпиакос измъкна драматичен успех срещу Фенербахче

(сн. twitter.com/FBBasketbol)
28-10-2021 22:54 | BGbasket.com

Отборът на Олимпиакос с Александър Везенков в състава победи драматично Фенербахче с 67:65 в двубой от 7-ия кръг на Евролигата. Успехът бе пети за гръцкия тим, а поражението пето за Фенербахче и трето поредно.

Везенков завърши със 7 точки и 5 борби за 34 минути на терена.

Олимпиакос изигра по-силно първо полувреме и натрупа аванс от 45:34, но гостите взеха третата част с 19:10, намалявайки пасива си само до 2 – 55:53 преди последната четвърт. Воденият от треньора Саша Джорджевич състав излезе напред в резултата и бе близо до успеха, но с решителни изяви на Костас Слукас Олимпиакос поведе за 65:62 минута и 40 секунди преди края. Фенербахче изравни, но пак Слукас вкара, носейки победата за домакините.

Най-резултатен за Олимпиакос бе именно Костас Слукас с 14 точки, 4 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки. Той вкара 8 от 12-те точки за домакините в последната част, а освен това единствен реализира от игра. За Фенербахче Ян Весели отбеляза 14 точки и добави 9 борби, плюс 2 асистенции.

В следващия кръг Везенков и съотборниците му са домакини на Монако на 5-и ноември, а ден по-рано Фенербахче гостува на ЦСКА Москва.