Монтана 2003 мина през македонки

03-11-2021 19:51 | BGbasket.com

Монтана 2003 постигна шеста победа в Адриатическата лига и е начело във временното класиране в група В.

Воденият от старши треньора Мануел Марков състав надделя над Бадел 1862 от Северна Македония с 81:63 в зала "Младост".

Монтана 2003 възстанови бързо след първото си поражение в турнира в предишния кръг и зарадва феновете, дошли в залата, за първи път от година насам.

Българският отбор доминираше през целия мач, взимайки аванс от 22:19 след първите 10 минути. На почивката преднината на Монтана 2003 беше 17 точки при 47:30, а през второто полувреме авансът на домакините достигна 23 точки.

Най-полезна за победата беше Виктория Стойчева с 18 точки, 12 асистенции и 3 борби. Габриела Николова реализира 13 точки и овладя 7 борби, а Христина Иванова отбеляза 12 точки. Марая Кинг се отчете с 11 точки и 11 борби.

За Бадел 1862 най-резултатна бе Ивана Кметовска със 17 точки и 8 борби, а Нена Трайчевска завърши с 14 точки и 10 борби.

В следващия си мач от регионалния турнир Монтана 2003 е домакин на сръбския Партизан на 1 декември.