34 точки на Йокич не стигнаха за успех на Денвър

04-11-2021 10:09 | BGbasket.com

Отборът на Мемфис победи Денвър със 108:106 в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Въпреки 34 точки, 11 борби и 5 асистенции на сърбина Никола Йокич Нъгетс допуснаха третото си поражение като гост и общо четвърто от осемте си изиграни мача до момента. За Гризлис пък това бе пети успех.

Мемфис започна силно и поведе с 37:19 след първата част, но до почивката гостите намалиха до 56:55 и поведоха с 83:78 преди последната четвърт. До края обаче домакините наваксаха и измъкнаха побезата. Най-резултатен за Гризлис бе Джарън Джаксън с 22 точки, 8 борби и 2 асистенции.

Далас измъкна успеха при гостуването си на Сан Антонио със 109:108. За Маверикс победата е пета от началото на сезона, а Спърс допуснаха шеста загуба и трета като домакин от 4 срещи.

Джейлън Брънсън реализира 31 точки и добави 10 борби, плюс 3 асистенции за победата на Далас, а словенският национал Лука Дончич се отчете с 23 точки, 12 борби и 7 асистенции. За Сан Антонио Дежонте Мъри завърши с 23 точки, 9 борби и 8 асистенции.