Драматична победа за БУБА U16 в последния мач в Унгария

07-11-2021 14:01 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол U16 записа драматична победа в последния си мач от турнира от Европейската младежка лига (ЕМБЛ), който завършва днес в унгарския град Дебрецен. Отборът на Ивайло Желев надви силния хърватски тим на Задар с 84:82, нанасяйки му първа загуба. Мачът бе много оспорван, а победителят - решен в самия край.

Първоначално българският тим трябваше да играе с Водно Сънс Партизан, но в последния момент програмата за днес бе променена.

След доста оспорвано първо полувреме на мача днес, БУБА натрупа двуцифрена преднина на почивката при 42:32. Авансът на отбора от София достигна 14 точки след паузата, но Задар стигна до пълен обрат две минути преди края. При оставащи 36 секунди се стигна до ново равенство, но кош на Деян Колев донесе успеха на българите.

В този мач за БУБА играха едва шестима баскетболисти, трима от които без смяна. Станислав Хинков стана водещ реализатор с 33 точки. Деян Колев записа дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби, Иван Димитров записа 13 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Александър Жилев се отчете с 11 точки и 8 асистенции.

БУБА завършва турнира в Унгария с баланс 3-1, като следващите мачове от надпреварата ще са в началото на другата година в Сърбия. Първите два отбора от всяка група в крайното класиране продължават към следващата фаза.

СТАТИСТИКА НА БУБА БАСКЕТБОЛ U16 ОТ МАЧА СЪС ЗАДАР U16

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕМБЛ ЦЕНТРАЛНОЕВРОПЕЙСКА ЗОНА, МОМЧЕТА U16 / РЕДОВЕН СЕЗОН, ГРУПА C