Личен рекорд на Рубио за Кливланд, Бруклин с пета поредна победа

08-11-2021 09:56 | BGbasket.com

С 37 точки, 3 борби и 10 асистенции на Рики Рубио Кливланд записа пети успех като гост от началото на сезона в НБА, надделявайки над Ню Йорк със 126:109. За 31-годишния испанецът това е най-добро лично постижение в лигата. Предишният му рекорд бе 34 точки за Юта срещу Сан Антонио през 2018 година. Джарет Алън допринесе с 18 точки, 17 борби и 4 асистенции, а победата бе четвърта поредна и общо седма за Кливланд, който извоюва успеха със силно второ полувреме.

Никс пък допуснаха трето поражение у дома. Джулиъс Рандъл бе най-полезен за Ню Йорк в двубоя с 19 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Дерик Роуз добави 17 точки и 5 асистенции.

Победа като гост постигна и Бруклин, който се справи с Торонто със 116:103. Това бе общо седма победа, пета поредна и трета като гост за Нетс. Кевин Дюрант бе най-резултатен за успеха с 31 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Джеймс Хардън допринесе с 28 точки, 10 борби и 8 асистенции, като вкара 16 точки само в последната четвърт.

Фред Ванвлийт се отчете с 21 точки, 3 борби и 8 асистенции за Раптърс, които допуснаха пето поражение у дома.

Въпреки 29 точки, 18 борби и 5 асистенции за Янис АндетокумбоМилуоки претърпя нова загуба. Бъкс паднаха при гостуването си на Вашингтон с 94:101. Поражението бе шесто за шампионите от началото на сезона и пето от последните шест мача.

Брадли Бийл вкара 30 точки и добави 5 борби, плюс 8 асистенции за седмата победа на Вашингтон.