Грозни сцени в Детройт! Дисквалифицираха Леброн след удар по съперник

22-11-2021 09:12 | BGbasket.com

Звездата на Лос Анджелис Лейкърс Леброн Джеймс бе дисквалифициран за втори път в кариерата си. Баскетболистът трябваше да напусне принудително паркета по време на гостуването на Детройт, след като удари с лакът Айзея Стюарт и му отвори сериозна аркада на лицето, от която тръгна кръв.

В резултат на това центърът на домакините буквално побесня и започна да търси саморазправа с играча на „езерняците“.

Въпреки опитите на съотборниците му и хората от щаба на Детройт да го успокоят, на няколко пъти той се измъкваше от тях и се втурваше към Джеймс, за да му потърси сметка.

След дълго прекъсване мачът все пак бе подновен, като Стюарт получи две технически нарушения и също бе изгонен. Лейкърс допусна изоставане от 17 точки в тази трета четвърт, но след много силни финални минути спечели с крайното 121:116.

Антъни Дейвис завърши с 30 точки и 10 борби за победителите, а Ръсел Уестбрук записа 26 точки, 9 борби и 10 асистенции.

За Детройт над всички с 36 точки бе Джереми Грант, докато Кейд Кънингам направи трипъл-дабъл – 13 точки, 12 борби и 10 асистенции.