Балкан -2 и Локомотив София поднесоха изненади в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
26-11-2021 23:47 | BGbasket.com

Балкан -2 и Локомотив София спечелиха днешните си мачове в регион Запад на ББЛ А група. Те нанесоха втори загуби за сезона на два от отборите, намиращи се в челото на класирането - съответно ЦСКА и Фаб Файв. Двубоите се проведоха в столичната зала „Сейнт Джордж“.

В първия мач Балкан -2 победи ЦСКА със 106:91, вкарвайки 14 тройки в срещата срещу едва 6 за опонента си.

Столичният тим имаше леко предимство в началото, но в края на първата четвърт „зелените“ обърнаха за 22:21. Вторият период започна с поредица от размени на водачеството, след което обаче баскетболистите на Христо Ценов вкараха 11 поредни точки и на почивката се оттеглиха при 44:38 в своя полза. След паузата обаче настъпи подем в играта на ботевградския тим, който не само че направи пълен обрат, но и преди заключителната част се откъсна със 74:62. В оставащото време резултатността продължи да бъде много висока, като балканци поддържаха аванса си и спечелиха.

В тази среща младият състав на Балкан -2 имаше и подкрепление от първия отбор, което изигра ключова роля. Денислав Вутев бе над всички за успеха с 31 точки и 8 борби, а дабъл-дабъл от 23 точки и 10 асистенции направи Здравко Христов. Михаил Гавазов също реализира 23 точки, с 14 е Илиян Пищиков, 13 има Александър Гавалюгов.

За „червените“ по 25 точки вкараха Мартин Русев и Димитър Генов. Асен Попов записа 19 точки и 11 борби, а с 11 точки и 8 борби е Даниел Запрянов.

Локомотив София пропиля двуцифрена преднина в другия мач, но все пак надви Фаб Файв със 75:68.

Баскетболистите в тъмни екипи започнаха по-добре срещата и след десет минути поведоха с 22:14. През втория период играта бе доста равностойна, като на почивката Локомотив бе напред с 42:33. Тимът натрупа двуцифрена преднина и след паузата, но преди заключителната четвърт съперникът му намали за 55:60 и върна интригата в мача. Фаб Файв стигна до пълен обрат през последната част, но след поредица от размени на водачеството, Локомотив все пак измъкна успеха.

Радослав Колев бе над всички за победителите с 24 точки и 13 борби. Драгомир Павлов отбеляза 21 точки, със 17 е Иван Павлов.

За съперника Камен Атанасов вкара 25 точки. Георги Кръстев записа 18 точки и 9 борби, а Мартин Горунов завърши с 10 точки и 12 борби.