Шампион 2006 с втора победа в женската А група

27-11-2021 18:54 | BGbasket.com

Баскетболистките на Шампион 2006 постигнаха втора победа в женския ни шампионат след като надделяха над Академик Пловдив със 71:39. Това е втори успех за Шампион 2006 над този съперник, а пловдивчанки допуснаха пета поредна загуба. И двата отбора са с мач по-малко в А група.

Домакините изиграха по-добро първо полувреме и до почивката поведоха с 35:21. Съсезателките, водени от треньора Ирена Колева в отсъствието на Лъчезар Коцев, продължиха да поддържат солиден аванс, за да стигнат до втората си победа от началото на сезона.

Шампион 2006 тотално доминираше в подкошието, като взе 63 борби срещу 31 за гостите, а най-голямата разлика достигна 34 точки.

Антония Филипова бе най-полезна с 23 точки и 15 борби, а Ванина Василева добави 19 точки.

По 8 точки за Академик Пловдив отбелязаха Анна Римпова, Златка Кьосева и Диляра Четинова. Римова добави и 9 борби.

На 4 декември в следващия седми кръг Шампион 2006 гостува на Локомотив София, а отборът на Академик ще приеме Славия в Пловдив.