Солидни победи за Хебър и Правец, Енигма взе интересен мач с Микс

(сн. ББЛ)
28-11-2021 19:52 | BGbasket.com

На Запад един от фаворитите Хебър постигна категорична победа срещу Политехника с 91:69 в среща, изиграна в столичната зала „Триадица“.

Баскетболистите на Веселин Веселинов водеха почти през целия мач, като още след първата четвърт авансът им бе двуцифрен – 24:14.

През втория период двата отбора играеха на приливи и отливи, като на почивката тимът от Пазарджик бе напред с 42:34. След паузата преднината на Хебър достигна 25 точки, като той нямаше проблем да поддържа солидна разлика до края и да спечели убедително.

Стоян Петков бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Станислав Славейков се отчете с 20 точки и 8 борби, Стилиян Иванов реализира 17 точки, а по 10 добавиха Герасим Николов и Боян Тенев.

За столичния тим по 16 точки вкараха Стефан Георгиев – Торо (10 борби) и Найден Найденов, а 15 точки, 9 борби и 7 асистенции записа Ивайло Константинов.

Правец се наложи със 73:51 над Славия в двубой от Западната ББЛ А група.

Първото полувреме бе много равностойно, като Правец имаше лека преднина. След почивката обаче гостите превъзхождаха много своя опонент и бързо дръпнаха напред.

Невероятен мач направи Павлин Ганчев с 22 точки и 31 борби - 12 в нападение. 25 вкара Костадин Лазаров.

Александър Ангелов записа 22 за Славия.

Енигма Файъруърк победи Микс със 78:71 в оспорван сблъсък на Запад, с който приключи кръгът.

Микс поведе с малко в първата четвърт, но във втория период Енигма заигра отлично и направи пълен обрат.

След 25:10 в частта на почивката се оттегли като лидер тимът на Георги Давидов с 43:32.

Второто полувреме също вървеше кош за кош, а в четвъртата част Микс почти навакса изоставането си.

На два пъти те бяха само на точка разстояние, но до обрат така и не се стигна.

25 точки вкара за успеха Виктор Германов, със 7 борби. 21 с 8 борби записа Любомир Орешаров, 17 с 13 борби - Радостин Димитров.

17 за Микс отбеляза Милен Костов, 13 - Матей Митев.