Академик се бори много в Израел, но загуби

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
01-12-2021 21:43 | BGbasket.com

Академик Пловдив отстъпи на Ирони Нахария като гост в Израел, в мач от Балканската лига, след 73:98.

Разликата в края стана едва в последните минути, като през голяма част от мача преди това бе напълно равностойна.

За Академик това бе второ поражение в турнира, а следващата седмица пловдивчани приемат Ибър Рожае.

Ирони Нахария направи добра серия в началото на мача и направи двуцифрен аванса си малко по-късно.

Академик заигра по-добре във втората част и намали до 4 изоставането си, а преди почивката разликата стана само 2.

Израелците подобриха представянето си в защита след паузата и там се откъснаха. Академик продължи да се бори, но разликата не падаше, а накрая Ирони Нахария довърши започнатото.

Васил Бачев вкара 21 за пловдивчани, Неманя Бешович записа 18, но Академик направи цели 29 грешки в мача.