Шампион 2006 взе столичното дерби, Славия с още една победа

04-12-2021 18:00 | BGbasket.com

Шампион 2006 победи Локомотив София с 62:52 в столично дерби от женската А група. В друг мач от кръга, Славия се наложи като гост на Академик Пловдив със 79:31.

Разликата от десет точки между Шампион и Локо София се получи още в първото полувреме, като постепенно символичният гост в мача - Шампион - натрупа преднината си.

Почивката дойде при 27:36, а второто полувреме играта бе напълно изравнена, но Шампион запази аванса си.

За победата Елена Димова вкара 17 точки с 11 борби, страхотни 16 точки и 16 борби отчете Микаела Дамянова. 13 точки и 7 борби записа Антония Филипова.

Добър мач за Локомотив направи Елеонора Петкова с 15 точки, 10 с 12 борби добави Гергана Цекова, а 8 с 13 борби - Маргарита Иванова.

Славия и Академик изиграха една по-равностойна първа част, след което "белите" не оставиха никакво поле за изява на съперника. В три четвъртини Академик не успя да мине граница от 10 точки, а през второто полувреме реализира едва 12 точки.

Мария Светославова завърши с 18 точки и 11 борби за победата, 16 и 10 борби добави Мина Василева.

За Академик Иглика Трамбоджиева вкара 11.