Монтана 2003 завърши с победа груповата фаза в Адриатическата лига

15-12-2021 19:57 | BGbasket.com

Монтана 2003 завърши с победа участието си в група B на Адриатическата лига. Българският представител в надпреварата спечели последния си мач днес срещу Пламен Пожега с 89:84 у дома, като така завършва с баланс 8-2, изпреварвайки този съперник.

Още преди двубоя, и двата тима вече си бяха гарантирали място в следващия етап, като там ще е и Цинкарна Целе.

Припомняме, че по регламент през този сезон първите четири тима от всяка от двете групи ще формират т.нар. Суперлига, а най-добрите от нея ще се класират за Финалната четворка. Четвъртият тим, излязъл от групата, ще бъде Бадел 1862 или Партизан 1953, които все още не са изиграли всичките си мачове.

Цялото първо полувреме на срещата днес в зала „Младост“ вървеше кош за кош и с постоянни размени на водачеството, като на почивката Монтана 2003 водеше с 48:45.

След паузата баскетболистките на Мануел Марков на два пъти повеждаха с 6 точки, което бе и най-голямата разлика до момента, но последната четвърт започна при ново равенство – 66:66. Българският тим обаче започна много силно заключителния период и успя да натрупа двуцифрена преднина, като въпреки че гостите свалиха само до 5, успя да удържи водачеството си до последно.

Христина Иванова бе най-резултатна за успеха с 28 точки (5 тройки). Дабъл-дабъл записаха Марая Кинг (21 точки и 17 борби) и Димана Макариева (12 точки и 11 борби). Санта Окоцките-Балткоиене се отчете с 16 точки и 9 асистенции, а силно се включи и Виктория Стойчева с 9 точки и 9 асистенции.

За хърватския тим над всички отново бе Ла Мама Капинга Мавея с 28 точки и 19 борби.