Везенков поведе Олимпиакос за разгром над Байерн

(сн. euroleague.net)
15-12-2021 23:26 | BGbasket.com

Олимпиакос с Александър Везенков в състава разгроми Байерн Мюнхен с 83:60 в мач от 15-ти кръг на Евролигата. Победата бе осма поредна като домакин за гръцкия гранд и общо десета от началото на сезона.

Отборът на Олимпиакос дели трето-четвърто място с италианския Армани Милано във временното класиране, а след две поредни победи у дома Байерн допусна общо осма загуба и продължава негативната си серия като гост с трето поражение в последните си три срещи.

Александър Везенков изигра нов силен мач за своя тим и бе най-полезен за успеха с 16 точки, 9 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 27 минути на терена. С 15 точки се отчете Янулис Ларендзакис. За Байерн Мюнхен най-резултатен с 10 точки и 5 борби беше Огъстин Рубит.

Домакините доминираха през целия мач и демонстрираха отлична ефективност при стрелбата за две точки - 75.8% срещу 41.2% за германския противник.

Олимпиакос отказа Байерн още до почивката, повеждайки с 26:10 след първата четвърт и 49:24 след 20 минути игра, а Везенков бе в основата на доброто начало за гръцкия тим. И през второто полувреме Олимпиакос напълно контролираше двубоя като преди последната част водеше с 65:37.

В следващия кръг на Евролигата само след два дни, на 17 декември, петък, съставът на Олимпиакос приема АСВЕЛ Вильорбан, а Байерн гостува на Цървена звезда.