Рилски спортист не даде шанс на Шумен за десет поред

29-12-2021 20:35 | BGbasket.com

Рилски спортист завърши годината без загуба през сезона в Националната баскетболна лига. В последния си мач за 2021 г. тази вечер вицешампионите без проблеми надвиха новака в елита Шумен у дома със 108:56. Те натрупаха солидна преднина още в самото начало, която не спряха да увеличават до края.

Победата бе десета в първенството за тима от Самоков, а в следващия кръг за отборът гостува на Левски в София. Съставът на Янко Янков пък е с баланс 1-9 и ще приеме Черноморец на свой терен.

Домакините започнаха много силно мача и за по-малко от пет минути се откъснаха с 19:3. Те доминираха сериозно в подкошието и имаха много висока успеваемост именно там, благодарение на което след първата четвърт бяха напред с 31:15.

Въпреки че през втория период Людмил Хаджисотиров извади титулярния състав, Шумен така и не намираше противодействие на играта на съперника си и на почивката вече изоставаше с 34:62.

Серия от 10:0 в полза на Рилски спортист даде старт на второто полувреме, след което тимът продължи да увеличава аванса си и преди заключителната четвърт се откъсна с 91:42 – най-голямата разлика до момента.

В оставащото време играта бе доста по-равностойна, но на практика вече мачът се доиграваше.

В игра за домакините се появиха всички баскетболисти в състава, като най-резултатен със 17 точки бе Мирослав Васов. Брандън Браун се отчете с 14 точки, с 12 е Алекс Симеонов, 11 и 8 борби има Трей Портър, а по 10 точки добавиха Васил Попов, Ей Джей Хес и Барет Бенсън.

За Шумен над всички бе Александър Милов с 15 точки, Маркъс Майърс вкара 11.