Берое надви трудно Академик у дома и излезе пети

05-01-2022 21:02 | BGbasket.com

Берое записа шестата си победа в НБЛ в оспорван сблъсък срещу Академик Пловдив. Като домакини старозагорци се наложиха с резултат 91:87 в мач от 11-ия кръг. Те имаха 19 точки преднина на почивката, но допуснаха завръщане на съперника и спечелиха в последните атаки. Така с баланс 6-5 Берое е на пето място във временното класиране, а днешният му съперник е с 4-7, като това бе четвъртата му поредна загуба. В следващия кръг Берое гостува на Балкан, а Академик посреща Шумен.

След силно начало домакините контролираха цялата първа четвърт, за да поведат с 20:14 в края ѝ. Те продължиха със силната игра и бързо се откъснаха още по-напред, като след 30 вкарани точки през втората стигнаха до стабилна преднина от 19 точки на почивката при 50:31.

Академик обаче показа друго лице след подновяването на играта и започна постепенно да топи дефицита си. След третата част той бе сведен до 12 точки, а страхотна серия от 13:2 през последната направи края на мача интересен при 81:83. Михаил Комбаков наниза тройка за Берое, а Тони Гуджино бързо върна една за гостите, а с това и минималната разлика. След нарушения срещу домакините в две атаки те поведоха с 4 точки, а Васил Бачев вкара тройка за Академик за 87:88. Ключов кош на Седариан Рейнс върна Берое с 3 напред, а в последните секунди тимът му остана напред и спечели.

Обина Олека записа 28 точки и добави 13 борби за дабъл дабъл за победителите, 20 плюс 8 добави Седариан Рейнс, а 18 точки наниза Антон Кук. Днес тимът бе без един от ключовите си играчи – Александър Янев, който е болен.

За Академик Тони Гуджино завърши с 24 точки и 14 борби, 16 вкара Васил Бачев, а с 14 точки и 10 борби се отчете Робертс Фрейманис.