Монтана 2003 без проблеми на старта на Първата тройка

08-01-2022 16:43 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна с очаквана победа участието си в Първата тройка на женската А група. На свой терен в зала „Младост“ днес тимът надви Славия с 91:53, след като водеше през цялото време. В тази среща домакините бяха без Евгения Нацкина.

Баскетболистките на Мануел Марков направиха повече грешки в мача, но коменсираха с по-ефективна игра в подкошието и повече асистенции.

Само за няколко минути игра те натрупаха двуцифрена преднина, благодарение на добрата си успеваемост, а след първата четвърт водеха с 30:16. След сравнително равностойно начало на втория период Монтана 2003 отново започна да увеличава аванса си и на почивката бе напред с 55:31 след 18 точки на Христина Иванова до момента.

Темпото се запази и през второто полувреме, като преди заключителната четвърт домакините водеха със 75:45. В оставащото време резултатността спадна, но вицешампионите нямаха проблем да спечелят убедително мача.

Христина Иванова бе най-резултатна за успеха с 24 точки, въпреки петте си грешки, като записа още 6 борби и 7 асистенции. Впечатляващ дабъл-дабъл от 23 точки и 23 борби направи Марая Кинг, а по 13 точки добавиха Санта Окоцките-Балткоиене (9 асистенции) и Габриела Николова.

За Славия над всички със 17 точки и 10 борби бе Вероника Джикова, а с 14 точки се отчете Виолета Григорова.