Шампион 2006 с победен старт във Втората тройка

08-01-2022 18:32 | BGbasket.com

Баскетболистките на Шампион 2006 победиха Академик Пловдив със 78:51 в среща от първия кръг на Втората тройка в женската А група. Това бе първи успех за Шампион 2006 във втория етап на първенството и общо шести тази година. Отборът на Академик остава с една победа от 11 изиграни мача от началото на сезона.

Домакините поведоха със серия от 12:2 в началните 4 минути, а в края на първата част дръпнаха с 27:13. Тройки на Александра Тодорова и Ванина Василева направиха разликата 20 точки в 11-ата минута на двубоя. Баскетболистките на Шампион 2006 превъзхождаха противника и на почивката авансът им бе 47:26.

През второто полувреме отборът от София продължи да се справя по-добре на бърза атака и да се възползва от грешки на състезателките на Академик Пловдив, който вкараха само 6 точки в третата четвърт. До края на мача най-голямата разлика в полза на домакините достигна 31 точки.

Антония Филипова бе най-резултатна за победителките със 17 точки. Тя добави 6 борби и 3 асистенции. По 13 точки реализираха Михаела Дамянова и Виктория Иванова.

За Академик Пловдив Диляра Четинова отбеляза 10 точки, а Анна Римпова завърши с 8 точки и 11 борби.

В следващите си мачове Академик Пловдив приема Локомотив София на 15 януари, а Шампион 2006 гостува на столичния Локомотив на 22 януари.