Берое надви Академик в Балканската лига след обрат в края

13-01-2022 19:50 | BGbasket.com

Отборът на Берое победи Академик Пловдив с 98:91 в отложен мач от третия кръг в група Б на Балканската лига. Успехът бе трети за старозагорци в надпреварата, като те имат и шест загуби и заемат четвъртото място във временното класиране. Академик, който е лидер в подреждането, допусна пето поражение и приключи груповата фаза с актив 5-5. За Берое предстои гостуване в Северна Македония на ТФТ Скопие на 2 февруари. Втори и трети в група Б към момента са отборите на Сигал Прищина и ТФТ Скорие.

Пловдивчани водеха през по-голямата част от мача в Стара Загора, въпреки късия си състав, но се натрупа умора и в последната четвърт Берое осъществи обрат, вкарвайки 24 срещу 16 точки за съперника. Домакините направиха повече грешки (21-15), но спечелиха борбата под коша (43-31) и демонстрираха по-добра стрелба от игра (54.3%-46.1%).

Берое отново беше без капитана си Александър Янев, а за Академик не играха Васил БачевНеманя БешовичТомислав Минков и Тони Гуджино

Със силни изяви на Секулов и Титков гостите поведоха с 27:22 след първите 10 минути. Берое успя за кратко да поведе във втората четвърт, но Академик отново се откъсна напред и имаше аванс от 3 точки на почивката - 50:47. Последва равностойна трета част, но пак с леко превъзходство на състава от Пловдив и преди последните 10 минути Академик водеше със 75:74. След серия от 17:3 за четири минути обаче Берое нанесе решителен удар, поведе с 16 точки, а до края гостите само намалиха изоставането си.

Обина Олека бе най-полезен за домакините с 30 точки, 10 борби и 4 асистенции. Антон Кук завърши с 26 точки и 4 борби, а Седариан Рейнс се отчете с 14 точки, 11 борби и 9 асистенции.

Най-резултатен за Академик Пловдив бе Николай Титков с 30 точки, 6 борби и 3 асистенции. По 16 точки вкараха Николай Николов и Робертс Фрейманис, като вторият добави и 9 борби, а с 14 точки и 6 асистенции завърши Адриян Секулов.