Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

22-01-2022 20:25 | BGbasket.com

Академик Пловдив победи Черно море Тича като гост във Варна с 83:65.

Пловдивчани за първи път от началото на сезона бяха в пълен състав с всички налични баскетболисти.

Основно победата бе изкована в първото полувреме, най-вече във втория период, в който гостите натрупаха аванс.

Академик спечели първата четвърт с 22:19, а втората приключи след категоричното 24:13 за момчетата на Йордан Янков. В третата четвърт Академик отново успя да увеличи аванса си с точка - 17:16, а последната четвърт приключи след 20:17 за пловдивчани.

Най-резултатни за пловдивчани станаха Васил Бачев и Тони Гуджино с по 15 точки, а Робъртс Фрейманис добави 13.  С 12 точки се отличи Неманя Бешович.

За Черно море най-резултатен бе Цветомир Куртев със 17 точки.

Следващият мач на Академик е на 29 януари - домакинство на Ямбол. На 2 февруари „моряците“ приемат Балкан.

Тагове: НБЛ - мъже