Балкан -2 срази Микс с 16 тройки, убедителна победа и за Хебър

(сн. ББЛ)
23-01-2022 17:41 | BGbasket.com

Хебър и Балкан -2 постигнаха убедителни победи в днешните си мачове от регион Запад на ББЛ А група. Срещите се проведоха в зала „Сейнт Джордж“ в София.

В първия двубой за деня Хебър надви без проблеми последния Славия с 94:52, след като водеше през цялото време.

Тимът от Пазарджик започна мача 14 безответни точки, а след десет минути игра бе напред с 24:14. Гостите стреляха по-добре в подкошието, а в комбинация с повечето грешки на съперника, на почивката се откъснаха с 48:25. Славия за кратко свали разликата до 15 точки след паузата. След силни финални минути на частта обаче, баскетболистите на Веселин Веселинов увеличиха за 68:38, като до края направиха успеха си още по-изразителен.

По 15 точки за победителите отбелязаха Юлий Арабаджийски и Станислав Славейков (8 борби). Стилиян Иванов и Теодор Николов имат по 11 точки, а с 10 се отчете Кирил Райков.

За Славия над всички с 22 точки бе Александър Ангелов.

Макар да бе с едва седем баскетболисти в мача, Балкан -2 също постигна изразителна победа срещу Микс с 95:80, като по този начин взе реванш за драматичната загуба от този съперник в началото на сезона. „Зелените“ направиха по-малко грешки, като ключови бяха и вкараните от тях тройки – 16 срещу 10.

Двубоят започна с много висока резултатност, като след десет минути игра баскетболистите на Мирослав Ралчев водеха с 32:21. Те отбелязаха 12 от далечните си стрелби само през първото полувреме и на почивката се откъснаха с 60:37. След паузата играта бе сравнително равностойна, като преди последната част разликата от 23 точки се запази – 84:61. Микс успя да спечели последната част, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Здравко Христов бе най-резултатен за победителите с 27 точки (7 тройки). Михаил Гавазов записа 26 точки и 8 борби, Илиян Пищиков остана близо до трипъл-дабъл – 18 точки (4 тройки), 8 борби и 10 асистенции, а с 15 точки е Мариян Хубанов.

За столичния тим Денис Василев се отчете с 24 точки и 8 борби. Христо Бъчков направи дабъл-дабъл от 23 точки и 18 борби, а по 11 точки имат Матей Митев (7 асистенции, 8 грешки) и Георги Михайлов.