Шумен отново се справи с Черно море и записа втори успех в НБЛ

12-02-2022 19:59 | BGbasket.com

Отборът на Шумен победи Черно море Тича с 91:71 като домакин в мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът бе втори за Шумен от началото на сезона и втори над този съперник. За варненци загубата бе 15-а и те остават само с една победа до момента на последното, десето място във временното класиране. В първата среща между двата състава на 22 декември миналата година Шумен записа успех във Варна със 76:71

Домакините имаха превъзходство в борбата под коша (47-31), а и бяха по-ефективни в стрелбата от игра. Първото полувреме премина при поделено надмощие, като домакините поведоха с 5 точки малко преди края на първата четвърт и след 10 минути игра имаха аванс от 23:19. Варненци успяха да обърнат резултата до почивката и дръпнаха с 37:34 с тройка на Мартин Коцев в края.

Баскетболистите на Шумен обаче изиграха по-силна трета четвърт, която спечелиха с 28:17. Те започнаха по-добре второто полувреме, поведоха с 9 точки минута преди края на трета част и след 30 минути резултатът бе 62:54. До края домакините регистрираха и най-голямата си преднина в мача от 25 точки.

Деян Белич се отличи за Шумен с 20 точки и 18 борби, Виктор Серафимов реализира 18 точки, а Маркъс Майърс завърши с 15 точки, 4 борби и 7 асистенции.

Цветомир Куртев бе най-резултатен за гостите със 17 точки и 5 борби, а с 15 точки и 7 борби се отчете Мартин Коцев.

За Черно море Тича предстои домакинство на Спартак Плевен на 17 февруари в отложен мач от 12-ия кръг, а тимът на Шумен приема Ямбол на 21 февруари в отложен двубой от 14-ия кръг.