Рилски спортист навакса 19 пасив за драматичен обрат срещу Спартак

02-04-2022 20:57 | BGbasket.com

Рилски спортист записа драматичен обрат в Националната баскетболна лига. На свой терен тимът надви Спартак Плевен със 79:77, след като изоставаше почти през целия мач, на моменти и с 19 точки разлика.

Победата приближава тима до това да спечели редовния сезон, като остава едноличен лидер с баланс 20-2, а в следващия кръг му предстои дерби като гост на Берое. Отборът на Тодор Тодоров вече е с 12-10 и ще има визита на Черноморец.

Гостите започнаха много силно мача и дръпнаха с 14:6, което принуди Людмил Хаджисотиров да вземе прекъсване едва шест минути след началото. Спартак обаче имаше сериозно предимство в подкошието, а в комбинация със седемте грешки на домакините, след първата част водеше с 21:15.

Подемът в играта на водения от Тодор Тодоров тим продължи и през втория период, като разликата в негова полза достигна 19 точки – 37:18. Рилски спортист отвърна с 9 поред, но пропуските в подкошието натежаха и на почивката преднината на съперника им отново бе двуцифрена – 43:32.

Спартак поддържаше солиден аванс и в началото на второто полувреме. Тимът от Самоков обаче постепенно започна да стабилизира играта си и да бърка по-рядко, като се доближи само на 3 точки от своя съперник, а преди последната четвърт изоставаше с 59:64.

В началото на заключителната част един от основните играчи на състава от Плевен - Мартин Маринов, получи удар в коляното и седна на пейката. По-малко от шест минути преди края домакините успяха да изравнят, а след това стигнаха и до пълен обрат – 73:71. Последваха размени на водачеството, а при оставащи 32 секунди Рилски спортист бе напред със 77:74.  Спартак пропусна възможност да изравни, след което Деян Карамфилов увеличи на 5 с точки наказателни удари, а тройка на Николай Маринов оформи крайния резултат.

Ей Джей Хес се включи от пейката със 17 точки, по 14 имат Трей Портър (15 борби), Павлин Иванов и Деян Карамфилов.

За Спартак над всички бе Максим Корниенко с 23 точки и 14 борби. Николай Маринов вкара 14 точки.